Pousada Macamirim
| Wi-Fi | 24-timmars tjänster 24-timmars reception | Mat/Dryck Restaurang Bar/lounge |
| Mötesfaciliteter Affärscentrum | Rökning förbjuden Rökfria rum | Luftkonditionering |
| Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Hotellet Pousada Macamirim Macaíba ligger i Macaíba och inom 3 km från Solar Ferreiro Torto Museum. Det erbjuder soldäck, terrass och gemensam lounge. Detta hotell har 16 rum och bekvämligheter som en gemensam lounge och bagageförvaring.
Hotellet ligger invid trädgårdar och cirka 15 minuters bilresa från Tip of the Bat. Gästerna kan besöka Poco Do Eco inom 4 km från boendet. Om du reser långväga ifrån ligger Natal flygplats 26 minuters bilresa bort.
Rummen på Pousada Macamirim har balkong samt luftkonditionering för din bekvämlighet.
- Lokala sevärdheter
- Poco Do Eco4584 km
- Igreja Evangelica Assembleia de Deus4895 km
- Solar Ferreiro Torto Museum3016 km
- Igreja catolica4814 km
- Solar do Ferreiro Torto3863 km
- Poço do Eco4787 km
- Flygplatser
- Natal Flygplats26 km
- Tågstationer
- Pe.J.Maria13 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Rökfria rum
- Wi-Fi
- Parkering
- 24-timmars reception
- Inga husdjur
- Rum/faciliteter för funktionshindrade
- Bagageförvaring
Mat och drycker
- Restaurang
- Snackbar
- Bar/lounge
- Lunchpaket
- Särskilda dietmenyer
Aktiviteter och avkoppling
- Solterass
- Trädgård
- Fritids- och TV-Rum
Service
- Tvätt
- Utflykts-/biljettservice
- Affärscentrum
- Mötes-/bankettfaciliteter
På rummet
- Luftkonditionering
Hotellregler
- Information om extrasängar
- Inga barnsängar tillhandahålls i ett rum.
Vanliga frågor
- 🌇
Hur långt är centrum från hotellet Pousada Macamirim?
Det tar 25 minuter till fots att komma från hotellet Pousada Macamirim till centrum. - ✈
Hur långt är Natal från hotellet Pousada Macamirim?
Det är 30 km mellan Natal flygplats och hotellet Pousada Macamirim. - 🚗
Var kan vi parkera vår bil vid hotellet Pousada Macamirim?
Gäster på hotellet Pousada Macamirim kan parkera sina fordon på parkering. - 🕗
Vilken tid ska vi checka ut från vårt rum på hotellet Pousada Macamirim?
Gästerna på hotellet Pousada Macamirim måste checka ut vid 12:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på detta hotell?
Det genomsnittliga rumspriset på detta hotell är 42$. För mer information, kontakta hotellpersonalen. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på minihotellet?
På minihotellet kan gästerna välja mellan Fyrbäddsrum, Tvåbäddsrum och Trebäddsrum.